shtune, 24.SHK.18, 4:47:17 PM
Welcome Guest

Thjesht Dhe Profesionale

Main » 2008 » gusht » 19 » sllovakia perseri nuk ndryshon qënrimin ndja Kosovës
sllovakia perseri nuk ndryshon qënrimin ndja Kosovës
4:23:24 PM
Sllovakia nuk e ka ndërmend të ndryshojë qëndrimin për Kosovën, së paku jo në një të ardhme të afërt. "Në rastin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, e drejta ndërkombëtare është thyer dhunshëm. Nëse në të ardhmen, Kosova përmbushë kushtet e së drejtës ndërkombëtare, ne do ta diskutojmë çështjen. Por, tash për tash, është çështje e mbyllur për ne", ka thënë kryeministri sllovak, Robert Fico.
Ai ka thënë se Bratisllava nuk i njeh pasaportat, sepse do të ishte qesharake ta bënte një gjë të tillë, duke mos e njohur shtetin e Kosovës.
Category: te rejat sot | Views: 472 | Added by: zeshkany | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 0
Name *:
Email *:
Code *:
News topics
te rejat sot [14]
Sport [1]
Login form
News calendar
«  gusht 2008  »
DIHAMAMREJPRSHT
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Search
Site friends
Statistics

të gjith online 1
mysafirt: 1
Unserat e webit: 0
Tag Board
Copyright MyCorp © 2018 |