shtune, 20.Jul.19, 9:45:13 AM
Welcome Guest

Thjesht Dhe Profesionale

Main » Sport
Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës, mbajtën sot një takim të përbashkët me trajnerët e klubeve të Superligës dhe të Ligës së parë, ku u bisedua për fillimin e kampionatit dhe mbarëvajtjen e tij.

Tema për të cilën u diskutua më shumë ndërmjet trajnerëve dhe drejtuesve të FFK-së ishte ajo e disiplinës, si nga ana e lojtarëve, po ashtu edhe e shtabit teknik. Krerët e FFK-së, Bekim Haxhiu, nënkryetar dhe Eroll Salihu, sekretar i përgjithshëm, kërkuan nga trajnerët e skuadrave që ta kryejnë sa më me korrektësi dhe profesionalizëm punën e tyre, duke eliminuar veprimet josportive. Nga ana tjetër, 19 trajnerët e pranishëm në këtë takim u zotuan se do të punojnë më shumë në këtë drejtim gjatë këtij kampionati. Do theksuar se ekseset e shumta përgjatë kampionateve të kaluara shpesh herë burimin e kanë pasur nga bankinat e skuadrave, me apo pa presion të kryesi ... Read more »

Category: Sport | Views: 986 | Added by: zeshkany | Date: 05.Sep.08 | Comments (0)

News topics
te rejat sot [14]
Sport [1]
Login form
News calendar
«  korik 2019  »
DIHAMAMREJPRSHT
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Search
Site friends
Statistics

të gjith online 1
mysafirt: 1
Unserat e webit: 0
Tag Board
Copyright MyCorp © 2019 |