ejte, 13.Jun.24, 10:26:10 AM
Welcome Guest

Thjesht Dhe Profesionale

Main » 2008 » gusht » 25
Është sulmuar nga hakerët serbë ueb-faqja zyrtare e Komunës së Prishtinës. Aty shkruan se faqja është sulmuar nga United Jugoslavia Creë. Në vendet ku qytetarët e kryeqytetit do të duhej të lexonin për shërbimet e komunës, tash është vendosur harta e ish-Jugosllavisë me shenjë të flamurit serb dhe në të është vendosur një yll i kuq. Zyrtari për informim në Komunën e Prishtinës, Asdren Osaj, i ka thënë KTV-së se faqja është duke u rregulluar dhe do të kthehet shumë shpejt në funksion. Ky akt duket se është vazhdimësi e luftës virtuale në mes të serbëve dhe shqiptarëve. Hakerët shqiptarë nga Kosova kanë sulmuar ueb-faqen e agjencisë së lajmeve "JugPress", nga Leskoci, duke vendosur flamurin shqiptar me porosinë "Pranojeni pavarësinë e Kosovës".
Category: te rejat sot | Views: 960 | Added by: zeshkany | Date: 25.Aug.08 | Comments (1)

Me ftesë të Presidentit Fatmir Sejdiu, sot në Kosovë ka mbërritur për vizitë zëvendëskryeministri i Turqisë, Nazim Ekren dhe ministri pa portofol, Said Jazigjiogllu. Të shoqëruar nga ministri i Mjedisit, Mahir Javgjellar, delegacioni turk, ka vizituar Tyrbën e Sulltan Muratit në Mazgit, ndërsa në orët e pasdites, do të vizitojë Prizrenin.
Attachments: Image 1
Category: te rejat sot | Views: 910 | Added by: zeshkany | Date: 25.Aug.08 | Comments (0)

News topics
te rejat sot [14]
Sport [1]
Login form
News calendar
«  gusht 2008  »
DIHAMAMREJPRSHT
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Search
Site friends
Statistics

të gjith online 1
mysafirt: 1
Unserat e webit: 0
Tag Board
Copyright MyCorp © 2024 |