diell, 19.May.24, 11:51:33 PM
Welcome Guest

Thjesht Dhe Profesionale

Main » 2008 » shtator » 2 » Ministri Limaj vizitoi punimet për asfaltimin e rrugës Hoçë e Madhe-Jeshkovë
Ministri Limaj vizitoi punimet për asfaltimin e rrugës Hoçë e Madhe-Jeshkovë
5:58:52 PM
Ministri i Transportit Fatmir Limaj dhe kryetari i Prizrenit vizituan sot punimet, të cilat po vazhdojnë, për ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës Hoçë e Madhe-Jeshkovë të rajonit të Vrrinit, të Prizrenit. Gjatë vizitës ministri Limaj theksoi se me asfaltimin e kësaj rruge ne po vazhdojmë të kontribuojmë që banorët e kësaj zone, të mos kenë nevojë që për shkak të kushteve jo të mira të shpërngulen në zonë.

Sipas ministrit Limaj projekti i asfaltimit të rrugës në gjatësi prej rreth 2 kilometrave, ka kushtuar rreth 300 mijë euro, që është bashkëfinancuar komuna dhe ministria.

Janë udhëheqësit komunal të cilët kanë gjetur rëndësinë e prioriteteve të asfaltimit të rrugëve të rajonit të kësaj komune, theksoi ministri Limaj, ndërsa kryetari i komunës së Prizrenit, Ramadan Muja falënderoi ministrin Limaj për gatishmërinë e realizimit të një projekti kaq të rëndësishëm, sepse me asfaltimin e kësaj rruge shkurtohet dhe lehtësohet qarkullimi i banorëve të këtyre fshatrave.
Gjatë kësaj vizite, ministri Limaj ishte i pranishëm edhe në solemnitetin e dhjetëvjetorit të betejës së Jeshkovës të luftës së UÇK-së.

Attachments: foto 1
Category: te rejat sot | Views: 1443 | Added by: zeshkany | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 1
13.Nov.09
1. izija [Entry]
oooooooooo

Name *:
Email *:
Code *:
News topics
te rejat sot [14]
Sport [1]
Login form
News calendar
«  shtator 2008  »
DIHAMAMREJPRSHT
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Search
Site friends
Statistics

të gjith online 1
mysafirt: 1
Unserat e webit: 0
Tag Board
Copyright MyCorp © 2024 |