ejte, 13.Jun.24, 11:51:20 AM
Welcome Guest

Thjesht Dhe Profesionale

Main » 2008 » shtator » 05
Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Prizren kërkon nga Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, që me urdhrin e Presidentit në një të ardhme të afërt ta shpall “hero kombëtar” edhe dëshmorin e kombit, Remzi Ademajn i njohur gjatë luftës me nofkën, komandant Petriti.

Ata ndërkaq kanë mirëpritur vendimin e Presidenti për shpalljen “Hero Kombëtar”, të komandant Kumanovës, ditë më parë.

Category: te rejat sot | Views: 1625 | Added by: zeshkany | Date: 05.Sep.08 | Comments (0)

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Kosovës, mbajtën sot një takim të përbashkët me trajnerët e klubeve të Superligës dhe të Ligës së parë, ku u bisedua për fillimin e kampionatit dhe mbarëvajtjen e tij.

Tema për të cilën u diskutua më shumë ndërmjet trajnerëve dhe drejtuesve të FFK-së ishte ajo e disiplinës, si nga ana e lojtarëve, po ashtu edhe e shtabit teknik. Krerët e FFK-së, Bekim Haxhiu, nënkryetar dhe Eroll Salihu, sekretar i përgjithshëm, kërkuan nga trajnerët e skuadrave që ta kryejnë sa më me korrektësi dhe profesionalizëm punën e tyre, duke eliminuar veprimet josportive. Nga ana tjetër, 19 trajnerët e pranishëm në këtë takim u zotuan se do të punojnë më shumë në këtë drejtim gjatë këtij kampionati. Do theksuar se ekseset e shumta përgjatë kampionateve të kaluara shpesh herë burimin e kanë pasur nga bankinat e skuadrave, me apo pa presion të kryesi ... Read more »

Category: Sport | Views: 1353 | Added by: zeshkany | Date: 05.Sep.08 | Comments (0)

Nje reper qe njihet me emrin Tem'A KinG per ndryshe temyss qe esht ne bashkpunim me 029 records qe tani 3 vjet miret me ket muzik te cilen siq thot ai pa te smund tjetoj del me kengen me te re te tij Dit e Fundit ne tcilen flet per drogen dhe tkeqen qe sjell ajo pra pritet prej tij qe tket edhe me shum keng me shum hite
Tem'A KinG len nje porosi per ne ku thot qe qfardo njeri qe je i pasur apo i varfur nuk dot thot gje po te tregosh qfar zemre ke ajo dot thot te jesh njeri i mir si dhe ne qoftse e ben at qe e don dije qe gjithmon e ke perkrahjen e zotit ..
Attachments: Image 1
Category: te rejat sot | Views: 1524 | Added by: zeshkany | Date: 04.Sep.08 | Comments (0)

News topics
te rejat sot [14]
Sport [1]
Login form
News calendar
«  shtator 2008  »
DIHAMAMREJPRSHT
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Search
Site friends
Statistics

të gjith online 1
mysafirt: 1
Unserat e webit: 0
Tag Board
Copyright MyCorp © 2024 |