ejte, 13.Jun.24, 12:17:53 PM
Welcome Guest

Thjesht Dhe Profesionale

Main » 2008 » shtator » 02
Pas hetimeve të zhvilluara dhe ekzaminimit të dëshmive nga ana e hetuesve rajonalë për krime serioze, është identifikuar i dyshuari i mundshëm për vrasjen e kryer më 25 gusht në fshatin Volljakë të Klinës. Sipas policisë bëhet fjalë për një shqiptar rreth 35 vjeçar nga komuna e Prizrenit, i cili është arrestuar dhe të njëjtit i është caktuar masa e paraburgimit.


Viktima nga fshati Rogovë e Gjakovës ishte vrarë me armë zjarri.

Attachments: Image 1
Category: te rejat sot | Views: 1809 | Added by: zeshkany | Date: 02.Sep.08 | Comments (0)

Ministri i Transportit Fatmir Limaj dhe kryetari i Prizrenit vizituan sot punimet, të cilat po vazhdojnë, për ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës Hoçë e Madhe-Jeshkovë të rajonit të Vrrinit, të Prizrenit. Gjatë vizitës ministri Limaj theksoi se me asfaltimin e kësaj rruge ne po vazhdojmë të kontribuojmë që banorët e kësaj zone, të mos kenë nevojë që për shkak të kushteve jo të mira të shpërngulen në zonë.

Sipas ministrit Limaj projekti i asfaltimit të rrugës në gjatësi prej rreth 2 kilometrave, ka kushtuar rreth 300 mijë euro, që është bashkëfinancuar komuna dhe ministria.

Janë udhëheqësit komunal të cilët kanë gjetur rëndësinë e prioriteteve të asfaltimit të rrugëve të rajonit të kësaj komune, theksoi ministri Limaj, ndërsa kryetari i komunës së Prizrenit, Ramadan Muja falënderoi ministrin Limaj për gatishmërinë e realizimit të një projekti kaq të rëndësishëm, sepse me asfaltimin e kësa ... Read more »

Attachments: Image 1
Category: te rejat sot | Views: 1450 | Added by: zeshkany | Date: 02.Sep.08 | Comments (1)

Në pajtim me nenin 84 pika 10 dhe 25 të Kushtetutës së Kosovës, presidenti Fatmir Sejdiu e miratoi sot listën e të ngarkuarve më punë në ambasadat e para të Republikës së Kosovës. Lista me emrat e të ngarkuarve më punë i ishte dorëzuar presidentit Sejdiu me 28 gusht nga ana e Qeverisë së vendit.
Attachments: Image 1
Category: te rejat sot | Views: 1383 | Added by: zeshkany | Date: 02.Sep.08 | Comments (0)

News topics
te rejat sot [14]
Sport [1]
Login form
News calendar
«  shtator 2008  »
DIHAMAMREJPRSHT
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Search
Site friends
Statistics

të gjith online 1
mysafirt: 1
Unserat e webit: 0
Tag Board
Copyright MyCorp © 2024 |